Strona głównaBadania profilaktyczne w moim gabinecie

Badania profilaktyczne w moim gabinecie

Prowadzę badania profilaktyczne nowotworów szyjki, trzonu macicy, jajnika i piersi

Celem profilaktycznych badań ginekologicznych jest wczesne wykrycie nowotworów szyjki, trzonu macicy, jajnika i piersi.

Podstawowe badanie ginekologiczne, umożliwia zbadanie wielu narządów wewnętrznych. Dzięki niemu, można określić wielkość i położenie, a także ruchliwość i elastyczność macicy, jajników i pęcherza moczowego. Badanie składa się z dwóch części: badania palpacyjnego i wziernikowania. Badanie palpacyjne umożliwi wykrycie nieprawidłowości rozwoju narządów, stanów zapalnych. Wziernikowanie umożliwia obejrzenie ścian szyjki macicy, a także pobranie materiału z tarczy szyjki macicy do badania cytologicznegoii

Poza badaniem ginekologicznym jest wykonywane badanie USG sondą dopochwową (z opisem i ewentualna dokumentacja zdjęciowa w cenie wizyty).

Pacjentka ma możliwość badania palpacyjnego piersi, a za dodatkową opłatą wykonuję USG sutków i dołu pachowego. Po badaniu pacjentka otrzymuje wydrukowany opis badania, ewentulnie ze zdjęciami z cyfrowego wideoprintera.

Wynik badania cytologicznego wraz z interpretacją pacjentka otrzymuje przez sms lub powiadamiana jest o wyniku telefonicznie.

Jeżeli zbliża się termin kolejnej wizyty profilaktycznej istnieje możliwość przypomnienie o niej na adres e-mail lub przez sms.

Istnieje możliwość skierowania na badania markerów nowtorowych, np. Ca 125, co również jest badaniem profilaktycznym 

Polecam badanie profilaktyczne obejmujące  badanie ginekologiczne z cytologią szyjki macicy, USG sondą dopochwową, USG piersi.